Kezdőlap >> Hírek >> A derecskei művészeti iskolások nyári szakmai táborozásai

2021-10-07 07:30:57

A derecskei művészeti iskolások nyári szakmai táborozásai

Csellótábor Mátraderecskén

Idei nyár elején 8. alkalommal rendeztük meg a csellózenekari tábort Mátraderecskén.

5 városból érkeztek a gyerekek és szorgalmuknak, az igényes szakmai munkának köszönhetően 4 nap alatt megtanultak egy koncertműsort. Ezt a műsort a szülőknek és a község lakóinak mutattuk be a tábor zárásaként.

Természetesen a sok muzsikálás mellett jutott idő játszani, kirándulni az Ilona-vízeséshez.

A szakmai munkát segítő tanárok Viszlai-Csécsi Hajnalka, Buzga Zsanett (volt derecskei növendékek) Pető Áron a debreceni szakgimnázium tanára és Péntekné Bíró Edit voltak.

A szabadidős programok segítői Jankovics Barbara és Viszlai Dániel voltak.

Köszönjük az önkormányzatok és a művészeti alapítvány támogatását!

Péntekné Bíró Edit csellótanár

Zongoratábor 2021 - Derecske

Idén nyáron a derecskei zongoratábor 2021. augusztus 10-12. között került megrendezésre. Tizenegy tanuló vett részt és három tanár (Jankovics Barbara, Mészáros Edit, Szamosközi Gergő) segítette a programok megvalósulását, amelyek között szerepeltek egyéni és közös zongoraórák, zenetörténeti előadások, a debreceni Nagytemplom és Egyetemváros látogatása, valamint közös bobozás a berettyóújfalui Morotva ligetben. A résztvevő gyerekek nagyon jól érezték magukat és a szülők is maximálisan elégedettek voltak a szervezéssel. Öröm számukra, hogy a zongorista gyermekük részt tudott venni egy ilyen kiváló hangulatú, csapatépítő és ismeretterjesztő táborban. Jövő nyáron folytatjuk!

Szamosközi Gergő zongoratanár

A Fúvószenekar nyári táborozásáról

A covid miatti többszöri halasztást követően a Romániába tervezett fúvószenekari turnét biztonságosabb helyszínre szerveztük át: augusztus 15 és 19 között Balatonszárszón táboroztunk. A 31 fős csapat igen változatos programon vehetett részt:

Tartottunk zenekari próbákat, melyek során repertoárbővítés (új darabok tanulása) és a meglévő zenekari darabok csiszolása, tökéletesítése volt a cél.

Két este egy-egy órás koncertet adtunk Balatonszárszó központjában lévő pavilonban, szórakoztatva az ott nyaraló nagyérdeműt. Nagy sikerünk volt!

Áthajóztunk Tihanyba, ahol a Bencés Apátság és Kolostori Múzeum nevezetességeivel ismerkedhettünk.

A Balatonszárszói József Attila múzeumba is ellátogattunk.

Természetesen a fürdés, közös játék, szórakozás sem maradt el.

Mind szakmai, mind közösségépítés szempontjából sikeres táborozásunk volt.

Köszönjük a kollégák és a művészeti iskola szakmai támogatását, az önkormányzat és az állami pályázati lehetőség anyagi segítségét.

Napközis vonós tábor

„Sulira hangoló” címmel napközis vonós tábort rendeztünk augusztus utolsó hetében, melyen 15 zenészpalánta vett részt.

Élményekkel és munkával teli 4 nap volt, melynek célja, hogy a gyerekek jobban megismerjék egymást, és lehetőségük legyen megélni a közös muzsikálás örömét.

Nagyon sokfélét játszottunk hangszeren és anélkül, ezen kívül biciklitúrát tettünk a horgásztóhoz.

A tábor tanárai Vadnai Eszter, Rabb Luca és Péntekné Bíró Edit voltak.

Néptánc-tábor

Időpontja: Július 19.-23. Székhely: Derecske Táncművészeti Székház Téma: Dél- Alföldi játékok és táncok Táborvezető: Békésiné Nagy Magdolna Mária A Tábor 15 fő részvételével zajlott, két helyszínen folytatódtak a nap eseményei. Délelőtt Derecskén a Táncművészeti Székházban kezdődött a játékok és a táncok gyakorlati elsajátítása. Itt a dél- alföldi táncok alapjaival, az ugrós/oláhos táncok motívumaival ismerkedhettek meg a gyerekek, a vidékre jellemző népdalaival, és közösségépítő játékaival is találkozhattak. Később, kerékpárra szállt a tábor és átbringáztunk Tépére egy paraszt portához, ahol a hagyományos életmódhoz tartozó eszközöket, őshonos magyar állatfajokat (rackajuh, pallagi és néma kacsa, erdélyi kopasznyakú tyúkokat és kiscsibéket, pulykát, libát, gyöngyöst, stb.) is láthattak, sok más érdekesség mellett. Szerda délután számháborúztunk, csütörtökön délelőtt lovas-programon vettünk részt a gyerekekkel. A tánctanulás mellett kézműveskedtünk is, illatpárnát is készítettek a gyerekek. Délutánonként szabadidős ügyességi népi játékokkal próbálták rátermettségüket. A zárónapon, a héten megszerzett ismereteikből egy vetélkedő keretén belül adtak számot. Ezen az alkalmon a szülők is jelen voltak. Felejthetetlen hetet töltöttük együtt a néptánctáborban!

Békésiné Nagy Magdolna Mária néptáncpedagógus

Moderntánc tábor

Nyári akrobatika táborban vettek részt a Derecskei modern táncosok Debrecenben július 5-9 között, ahol 5 napon keresztül akrobatikával, gimnasztikával fitness elemekkel bővíthették meglévő tudásukat 3 kiváló oktató segédletével.

A tábor végén ajándék zoknival és egy a táborban róluk készült keretes fotóval és rengeteg élménnyel gazdagodva tértek haza.

Simonyi Kitty táncpedagógus

Az utánpótlás, kiszenekar nyári táborozásáról

Fúvószenekarunk utánpótlás csapatának (16 fő, 3-6. osztályos korosztály) napközis tábort szerveztünk augusztus 24 és 27 között.

A hangszeres és zenei készségek fejlesztése mellett fontos hangsúlyt fektettünk az élmény-szerzésre, közösség építésre.

A délelőtti zenekari próbákat követően közösen ebédeltünk, majd együtt éltünk át különböző közösségi programokat:

Múzeumpedagógiai foglalkozáson és vetélkedőn vettünk részt a Debreceni Nagytemplomban és a tornyokban.

Együtt szórakoztunk a Debreceni Aquaticum Élményfürdőben.

Strandoltunk a Debreceni Nagyerdei Strandon.

Ismeretterjesztő előadásokon és játékos kísérleteken vehettünk részt a debreceni Agóra Tudományos Élményközpontban.

Köszönet a művészeti iskola szakmai támogatásának és az állami pályázati lehetőség anyagi segítségének.

Fazakas Árpád fúvóskarnagy

Képek: