Kezdőlap >> Hírek >> Lakossági felhívás - „Tiszta Virágos Derecskéért”

Lakossági felhívás - „Tiszta Virágos Derecskéért”

2023-07-26 10:52:36

Lakossági felhívás - „Tiszta Virágos Derecskéért”

Tisztelt Derecskei Lakosok!

Derecske Város Önkormányzata nagyra értékeli azon személyeket, szervezeteket, akik vagy amelyek saját ingatlanaikon túl a közterületet is kiemelkedően tisztán, karban tartják, virágosítják. A Képviselő-testület ennek elismerésére a „Tiszta Virágos Derecskéért” díjat alapította.

A „Tiszta Virágos Derecskéért” díj (a továbbiakban: Díj) alapításáról és adományozásáról szóló 11/2023. (IV.28.) önkormányzati rendelet 2, §-a értelmében a Díj adományozható azon természetes személynek, jogi személynek, jogi személyiséggel nem rendelkező más szervezetnek, közösségnek, aki, illetve amely Derecske tiszta, rendezett virágosított arculatához kiemelkedően hozzájárul, lakóházát, illetve lakóépületét, székhelyét, telephelyét, intézményét, annak környezetét és az előtte lévő közterületet tiszta, rendezett, virágosított, kertészetileg folyamatosan kiemelkedően kezelt állapotban tartja.

A Díj odaítélésénél figyelembe kell venni az ingatlan, az ingatlan körüli közterület, az előkert, valamint a hátsókert gondozottságát.

Ezúton tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot, hogy a Díj adományozására javaslatot tehetnek:

• a Képviselő-testület tagjai,
  • a Városfejlesztési és Pénzügyi Bizottság tagjai,
  • a polgármester,
  • Derecske városában bejelentett lakóhellyel rendelkező személyek.

A Díj adományozására vonatkozó javaslatokat minden év július 31-ig lehet írásban benyújtani a Derecskei Közös Önkormányzati Hivatal Településfejlesztési és Beruházási Osztályához (4130 Derecske, Köztársaság út 87.).

A javaslatnak tartalmaznia kell a díjra javasolt ingatlan tulajdonosának, használójának nevét és az ingatlan címét.

A Díj adományozásáról Derecske Város Önkormányzata Képviselő-testületének Városfejlesztési és Pénzügyi Bizottsága dönt.

A Városfejlesztési és Pénzügyi Bizottság évente legfeljebb két emléktáblát, és ezen felül öt emléklapot adományozhat.

A Díj minden évben a szeptember vagy október havi rendes Képviselő-testületi ülés keretében kerül kiosztásra.

Ezúton kérem a Tisztelt Lakosság aktív közreműködését, kérem tegyenek javaslatot a 2023 évi „Tiszta Virágos Derecskéért” Díj adományozására vonatkozóan.

Javaslataikat kérem legkésőbb 2023. július 31. napjáig szíveskedjen eljuttatni írásban a Derecskei Közös Önkormányzati Hivatal Településfejlesztési és Beruházási Osztályához.

Szíves közreműködésüket ezúton is megköszönöm!

T i s z t e l e t t e l:

Rácz Anikó
polgármester