Kezdőlap >> Hírek >> Nagylétai Csillagjárók

Nagylétai Csillagjárók

2022-02-02 18:23:47

Nagylétai Csillagjárók

A Derecskei AMI létavértesi telephelyén működő színjáték tanszak tanulói az adventi időszakban énekelve járták Létavértes utcáit, ahová behívták őket, ott bemutatták betlehemes játékukat. Nagylétai Csillagjárók néven tavaly csak rendhagyó betlehemest tarthattak, az idén nagy izgalommal várták, hogy végre ismét felidézhessék nagyszüleik, dédszüleik karácsonyi szokásait. A betlehemezésen idén 14 tanuló vett részt, akik a karácsonyi rítusjátékukat a település intézményeiben is előadták, nagy sikerrel. Bemutatójukról felvétel készült, melyet a városi karácsonyi műsorban használtak fel, illetve az M5 televízió is készített róluk felvételt.

Jövőre szeretnék a debreceni Nemzetközi Betlehemes találkozón, még nagyobb közönség előtt is bemutatni hagyományőrző játékukat.

A Nagylétai Csillagjáró Betlehemesek vezetője: Molnárné Pelei Andrea.

Tisztelettel:

Krucsó Zoltán