Kezdőlap >> Hírek >> Pályázati felhívás (2022. június 02.)

Pályázati felhívás (2022. június 02.)

2022-06-02 09:29:12

Pályázati felhívás (2022. június 02.)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Derecske Város Önkormányzata ösztöndíjat alapított azon derecskei lakóhellyel rendelkező, középfokú iskolával tanuló jogviszonyban álló nappali tagozatos tanulók részére, akik kiemelkedő tanulmányi eredményt értek el, a művészet vagy sport területén kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, vagy hiányszakmában tanulnak.

Ki pályázhat?

A rendelet hatálya kiterjed a 14-19 éves, derecskei lakóhellyel rendelkező, nappali tagozaton középfokú iskolával tanulói jogviszonyban álló tanulókra.

Az ösztöndíjak típusa

Derecske Város Önkormányzata Képviselő-testülete

- „Nagy Domokos ösztöndíj”-at alapított azon nappali tagozatos, derecskei lakóhellyel rendelkező, középfokú iskolával tanulói jogviszonyban álló fiataloknak, akiknek a tanulmányi eredménye kiemelkedő.

Bocskai István ösztöndíj”-at alapított azon nappali tagozatos, középfokú iskolával tanulói jogviszonyban álló fiataloknak, akik a művészet vagy a sport terén kiemelkedő teljesítményt nyújtanak.

"Csanak József ösztöndíj"-at alapított azon nappali tagozatos, középfokú iskolával tanulói jogviszonyban álló tanulónak, aki a rendelet 1. mellékletében szereplő hiányszakmát tanulja. Azon tanuló is támogatható, akik nem a felsorolt hiányszakma valamelyikét tanulja, azonban Derecske település szempontjából fontos hiányszakmának számít.

Az ösztöndíj támogatásra való jogosultság feltételei és a támogatás mértéke

Ösztöndíjban évente

- „Nagy Domokos ösztöndíj” esetén 3 tanuló,

- „Bocskai István ösztöndíj” esetén 3 tanuló,

- „Csanak József ösztöndíj” esetén 2 tanuló részesülhet legfeljebb.

Ösztöndíj illeti meg azt a tanulót, akinek az előző tanév végén bizonyítványában a tantárgyi osztályzatok átlaga:

- „Nagy Domokos ösztöndíj” esetén legalább 4,5,

- „Bocskai István ösztöndíj” esetén legalább 3,5,

- „Csanak József ösztöndíj” esetén legalább 3,5.

Egy tanuló több típusú ösztöndíjra pályázatot nyújthat be, azonban az adott tanévben csak egy típusú ösztöndíj támogatásban részesülhet.  Az ösztöndíjak egy tanévre nyerhetőek el és szeptember 1-jétől június 30-ig, 10 hónapon át kerülnek folyósításra.

Az ösztöndíjak mértéke 10.000 Ft/hó/tanuló.

A pályázatok benyújtásának rendje

A pályázatokat a rendelet 2. melléklete szerinti formanyomtatványon kell benyújtani az alábbi kötelező mellékletekkel együtt:

a) az előző tanév végén elért tanulmányi eredményt igazoló bizonyítvány másolatát,

b) a lakóhely igazolásaként a lakcímkártya bemutatása,

c) a pályázó osztályfőnökének ajánlását,

d) a „Bocskai István ösztöndíj” esetében egyesület ajánlását,

e) a középfokú iskola által kiadott iskolalátogatási igazolást,

f) az elbírálásnál figyelembe vehető tevékenységekről, eredményekről szóló dokumentációk másolatát.

A pályázatok elbírálása

A beérkező pályázatokat Derecske Város Önkormányzata Képviselő-testületének Kulturális, Oktatási, Ifjúsági és Sport Bizottsága értékeli és rangsorolja. A pályázatokról a Bizottság 2022. szeptember 30. napjáig dönt.

A pályázatok rangsorolásának rendje

A pályázók rangsorolása az alábbi pontszámok alapján történik

a) a pályázó közérdekű önkéntes tevékenységet végzett a településen, melyről igazolást és jelenléti ívet is csatolt a pályázatához: alkalmanként + 4 pont,

b) „Bocskai István ösztöndíj” esetében a pályázó derecskei sportegyesületben vagy művészeti egyesületben végez tevékenységet: alkalmanként + 2 pont,

c) a pályázatok benyújtását megelőző tanévben elért eredmények: eredményenként + 5 pont,

d) „Csanak József ösztöndíj” esetében, ha a tantárgyi osztályzatok átlaga:

da) 4: +2 pont,

db) 4,5 felett van: +3 pont.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2022. július 31.

A pályázatokat a Derecskei Közös Önkormányzati Hivatal Jogi és Igazgatási Osztályához kell benyújtani.

Ösztöndíjakkal kapcsolatos további információ kérhető Pásztor Katalin titkársági ügyintézőtől személyesen, vagy telefonon az 54/410-078 telefonszámon. Az ösztöndíjakat szabályozó rendelet megtekinthető a www.derecske.hu honlapon.

A pályázatok benyújtásához szükséges formanyomtatvány kihelyezésre került a Derecskei Közös Önkormányzati Hivatal előterébe, vagy letölthető a városi honlapról.

Sikeres pályázást kíván: Derecske Város Önkormányzata

Letölthető dokumentumok: