Kezdőlap >> Hírek >> Szúnyoggyérítéssel kapcsolatos lakossági tájékoztatás

2021-06-08 08:00:21

Szúnyoggyérítéssel kapcsolatos lakossági tájékoztatás

Tisztelt Derecskei Lakosok!

Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy az esetlegesen szükségessé váló légi szúnyoggyérítés kapcsán ebben az évben is megkereséssel éltünk a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság felé.

Az országos szúnyoggyérítési program keretében a BM OKF GEK által megbízott szakértők március eleje óta folyamatosan monitorozzák a csípőszúnyog tenyészőhelyek állapotát.

A fenti monitoring alapján Derecske városa nem szerepel a katasztrófavédelem által koordinált 2021. évi országos szúnyoggyérítési programban.

A megküldött tájékoztató szerint a szúnyogok számának csökkentésében a lakosság aktív közreműködését kérik, hisz a ház körüli tenyészőhelyek felszámolásával nagymértékben hozzájárulhatunk a szervezett védekezés sikeréhez.

A szúnyogok ártalmával és az ellenük való egyéni védekezés lehetőségeivel kapcsolatban a Nemzeti Népegészségügyi Központ egy tájékoztató anyagot készített, mely az alábbi linken érhető el:

Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztatója

Bordán Szabolcs, polgármester