Kezdőlap >> Hírek >> Tájékoztatás közmeghallgatás elmaradásáról

Tájékoztatás közmeghallgatás elmaradásáról

DERECSKE VÁROS ÖNKORMÁNYZATA

P O L G Á R M E S T E R É T Ő L

4130 Derecske, Köztársaság út 87.

TÁJÉKOZTATÁS

KÖZMEGHALLGATÁS ELMARADÁSÁRÓL

Tisztelt Derecskei Lakosok!

A Kormány a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletével 2020. november 4. napjától az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó SRAS-CoV-2 koronavírus világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész teületére veszélyhelyzetet hirdetett ki.

A katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló törvény előírása szerint veszélyhelyzetben a települési önkormányzat képviselő-testületének feladat- és hatáskörét a polgármester gyakorolja, ezért a Képviselő-testület hatáskörébe utalt közmeghallgatás (amely képviselő-testületi ülésnek minősül) megtartására nincs jogszabályi lehetőség.

A 2020. november 12. (csütörtök) napján 15.00 órára meghirdetett közmeghallgatás elmarad!

Megértésüket köszönöm!

Derecske, 2020. november 6.

Tisztelettel:

Bordán Szabolcs polgármester