Kezdőlap >> Városunk >> Derecskei Települési Értéktár >> Helyi értékek >>  Szél Gábor Wing Tsun King Fu mester munkássága

Szél Gábor Wing Tsun King Fu mester munkássága

Szél Gábor Wing Tsun Kung Fu mester munkássága

Helyi érték besorolása: Szél Gábor Wing Tsun Kung Fu mester munkássága

Helyi érték besorolása: Sport

Készítette: Szél Gábor

Szél Gábor 1964. szeptember 13-án született Derecskén. Sportolóként kezdte és mára a világ legmagasabb fokozatú Wing Tsun Kung Fu mesterei közé tartozik. 2014 novemberében vette át 8. mesterfokozatú diplomáját. A Leung Ting Wing Tsun Kung Fu-val 1989. novemberében ismerkedett meg. 1990. januárjában a Derecskén beindult Wing Tsun Kung Fu iskolában kezdett oktatni. 1990. október 6-án Máday Norbert nagymester Hajdú-Bihar megye vezető instruktorává nevezte ki. Jelenleg az IWTO által kiadott 8. mesterfokozatban kelet-európai főinstruktor-helyettesként tevékenykedik. Számos kitüntetéssel és elismeréssel rendelkezik.

1990 óta a rendvédelmi szervek és a hadsereg közelharc kiképzője. 1998 és 2002 között a Derecskei Bocskai István Általános Iskolában a 6. évfolyamon tartott önvédelmi foglalkozásokat testnevelés óra keretében. 2002-ben a helyi gimnázium igazgatójának felkérésére segített a rendvédelmi és honvédelmi tagozat beindításában, ahol immár 18 éve közelharc oktatóként tevékenykedik. Az eltelt évek során sok száz fiatal került ki a kezei alól, akiknek jelentős része a rendvédelem és a honvédelem területén helyezkedett el. Számtalan bemutatót tartott Derecske város rendezvényein is (sport napok, rendészeti napok, város nap, sportágválasztó, május 1.). Az eltelt 30 év alatt 25 mestert nevelt ki a derecskei Leung Ting Wing Tsun Kung Fu iskolából. Nagy öröm számára, hogy fia ifj. Szél Gábor jelenleg 3. mesterfokozattal rendelkezik.

Weboldal:

1. ábra: Si-Hing Szél Gábor (8. mesterfokozat)

2. ábra: ifj. Szél Gábor 3. mesterfokozat, Szél Gábor 8. mesterfokozat, az IWTO vezetője Prof. Dr. Leung Ting 10. fokozatú nagymester és az EEWTO főinstruktora Máday Norbert 9. fokozatú nagymester

3. ábra: Szél Gábor és a Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium diákjaival a Derecske Városi Sportcsarnokban

4. ábra: Szél Gábor kiképzés közben a debreceni laktanyában