Kezdőlap >> Hivatal >> Közérdekű adatok >> II. Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok >>  II.11. A közérdekű adatok megismerésére irányuló igények intézésének rendje, az illetékes szervezeti egység neve, elérhetősége, az információs jogokkal foglalkozó személy neve

II.11.1. Közérdekű adatok szabályzat

II.11.2. Igénybejelentő lap

II.11.3. A közérdekű adatok megismerésére irányuló igények teljesítésének rendjéről szóló szabályzat

II.11.4. Költségtérítés mértéke

II.11.5. Adatvédelmi tájékoztató

A közérdekű adatok megismerésére irányuló igények intézésének rendje

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Info. törvény) 28. §-a alapján a közérdekű adat és a közérdekből nyilvános adat megismerésére igényt lehet benyújtani a DerecskeiKözös Önkormányzati Hivatal Jogi és Igazgatási Osztályánál (4130 Derecske, Köztársaság út 87.).

A közérdekű adatigénylés teljesítéséért kijelölt, felelős szervezeti egység és személy:

Varsányiné dr. Antal Erzsébet jegyző

Csorvásiné Kiss Viktória Megbízott Pénzügyi és Adóügyi Osztályvezető

Derecske város pénzügyei és adóügyei vonatkozásában

Cseh Ákos Településfejlesztési és Beruházási Osztályvezető

Derecske város településüzemeltetési és településfejlesztési ügyei vonatkozásában

telefonszám: 06/54-410-078

A közérdekű adat megismerése iránti igényt szóban, írásban vagy elektronikus úton lehet jelezni. Az adatigénylésnek a Hivatal legfeljebb 15 napon belül eleget tesz.

Az igény teljesítésének megtagadásáról, annak indokaival együtt, 8 napon belül írásban vagy – amennyiben az igényben elektronikus levelezési címét közölte – elektronikus úton a Hivatal értesíti az igénylőt. Az igény elutasítása esetén az igénylő bírósághoz fordulhat.

A közérdekű adatok megismerésére irányuló eljárásra egyebekben az Info. törvény, valamint a  DerecskeiKözös Önkormányzati Hivatal Jegyzőjének a közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének és a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozataláról szóló 7/2015. (III. 11.) számú intézkedése rendelkezései az irányadók.

Megosztás közösségi oldalakon