II.11. Közérdekű adatok igénylése

II.11.1. A közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének és a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozataláról szóló szabályzat

II.11.2. Közérdekű adat megismerésére irányuló igénybejelentés

II.11.3. Adatvédelmi tájékoztató

A közérdekű adatok megismerésére irányuló igények intézésének rendje

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Info. törvény) 28. §-a alapján a közérdekű adat és a közérdekből nyilvános adat megismerésére igényt lehet benyújtani a Derecskei Közös Önkormányzati Hivatal Jogi és Szervezési Csoportjánál (4130 Derecske, Köztársaság út 87.).

A közérdekű adatigénylés teljesítéséért kijelölt, felelős szervezeti egység és személy:

Varsányiné dr. Antal Erzsébet jegyző

Csorvásiné Kiss Viktória Pénzügyi és Költségvetési Csoportvezető

Derecske város pénzügyei és adóügyei vonatkozásában

Cseh Ákos Településfejlesztési és Beruházási Csoportvezető

Derecske város településüzemeltetési és településfejlesztési ügyei vonatkozásában

telefonszám: 06/54-410-078

A közérdekű adat megismerése iránti igényt szóban, írásban vagy elektronikus úton lehet jelezni. Az adatigénylésnek a Hivatal legfeljebb 15 napon belül eleget tesz.

Az igény teljesítésének megtagadásáról, annak indokaival együtt, 8 napon belül írásban vagy – amennyiben az igényben elektronikus levelezési címét közölte – elektronikus úton a Hivatal értesíti az igénylőt. Az igény elutasítása esetén az igénylő bírósághoz fordulhat.

A közérdekű adatok megismerésére irányuló eljárásra egyebekben az Info. törvény, valamint a  Derecskei Közös Önkormányzati Hivatal Jegyzőjének a közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének és a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozataláról szóló 24/2020. (I. 2.) számú intézkedése rendelkezései az irányadók.