II.3.1.1. Köztemetés

Ügytípus/eljárástípus:

Önkormányzati ügy

Ügy rövid leírása:

A haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzat képviselő-testülete – a halálesetről való tudomásszerzést követő huszonegy napon belül – gondoskodik az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetéséről, ha nincs vagy nem lelhető fel az eltemettetésre köteles személy, vagy az eltemettetésre köteles személy az eltemettetésről nem gondoskodik.
Az elhunyt személy utolsó lakóhelye szerinti települési önkormányzat a köztemetés költségét megtéríti a haláleset helye szerint illetékes önkormányzatnak.
Az elhunyt személy utolsó lakóhelye szerinti települési önkormányzata költségeket hagyatéki teherként a területileg illetékes közjegyzőnél bejelenti, vagy az eltemettetésre köteles személyt a köztemetés költségeinek megtérítésére kötelezi.

A hatáskörrel rendelkező szerv neve:

Derecske Város Önkormányzat Képviselő-testülete

A hatáskör gyakorlásának átruházása esetén a ténylegesen eljár szerv neve:

Derecske Város Önkormányzat Polgármestere

Eljáró szerv illetékességi területe:

Derecske Város Közigazgatási területe

Ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok:

Halotti anyakönyvi kivonat

A közeli hozzátartozók (eltemettetésre köteles személyek) jövedelem igazolása

Eljárási illetékek (igazgatási szolgáltatási díjak):

Az eljárás költség- és illetékmentes

Alapvető eljárási szabályok: